Slovák bezdůvodně napadl patnáctiletou dívku před hlavním nádražím

Ilustrační foto

BRNO – Muž slovenské národnosti agresivně útočil na kolemjdoucí před hlavním nádražím. Neostýchal se ani napadnout patnáctiletou dívku, nehezky se choval i ke strážníkům, skončil proto v poutech a následně i na záchytné stanici.

Neovladatelný a agresivní jedinec se zjevil před budovou vlakového nádraží a bezdůvodně začal obtěžovat ostatní osoby. Poté vstoupil do cesty patnáctileté dívce a odstrčil ji. Na místo dorazila hlídka, ke které se cizinec choval nevybíravě a svou nelibost dával značně najevo. I před ní vulgárně napadal mladistvou s její kamarádkou. Strážníci použili důrazné a opakované výzvy, aby toho nechal, to ho ještě víc pobouřilo a poté, co přijela sanitka záchytné služby, jednoho z mužů zákona chytil za uniformu ve snaze ho napadnout.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Nebylo jiného zbytí, než použít donucovací prostředky a Slováka spoutat. Toho jsme předali poté zdravotníkům a asistovali jim při převozu na záchytnou stanici, kde si ho převzala lékařka,“ popisuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. Cizinec je nyní podezřelý z neuposlechnutí výzvy, znevážení úřední osoby a přestupku proti občanskému soužití.