Vánočně nazdobená Kroměříž uchvátí ledovými sochami

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – I přes zákazy omezující pořádání vánočních trhů a hromadných akcí si Kroměříž svátečního ducha vzít nenechá. Místní i návštěvníci se při procházce městem budou moct potěšit nádhernou výzdobou. Úplnou novinkou budou letos ledové sochy.

Na Velkém náměstí nebude chybět slaměný betlém, na místě zůstanou i dřevěné stánky, které sice zůstanou zavřené, ale poslouží jako opora pro světelnou výzdobu. „Bude ji tvořit stejně jako loni vstupní brána a uprostřed stánků velký světelný kužel, ze kterého se bude směrem ke stánkům rozpínat světelné nebe. Nasvícena bude také kašna a další světelné nebe ozáří slaměný betlém, který bude umístěný u Mariánského sloupu,“ popisuje Marcela Nehodová z kroměřížské radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Čtyři náměstí v centru se navíc promění ve velký adventní svícen. Dvoumetrové svíce budou zářit na náměstí Míru, Komenského, Masarykové a na Velkém náměstí.

Ledové sochy se na Velkém náměstí objeví od 11. prosince. „K sochám více prozradíme později. Zatím můžeme slíbit, že se děti budou moci vyfotit na velkém ledovém trůnu,“ naznačila Nehodová.

Dům kultury v Kroměříži musel kvůli omezením hromadných akcí zrušit několik plánovaných akcí. Neuskuteční se tak Youtubeři v Kroměříži ani dva závěrečné plesy tanečních. „Ostatní akce zatím nerušíme, vládní nařízení jejich konání s omezeními, kdy se jich mohou účastnit lidé s dokončeným očkováním či prodělaným onemocněním covid-19, umožňují. Prosíme diváky, aby pro aktuální informace sledovali internetové stránky a facebook Domu kultury,“ řekl ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.