VIDEO: Blíží se svátky i pro kapsáře. Buďte obezřetní, radí policie

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Po čtyřech měsících od propuštění zadrželi policisté kapsářku. Vánoce pravděpodobně stráví za mřížemi. Ovšem v metropoli není sama, kdo sahá po cizím majetku. Policisté radí, na co lidé nemají zapomínat, aby Vánoce byly veselé.

Policisté přicházejí, jako každý rok, s varováním pro všechny občany, aby v předvánočním času nezapomínali na své věci a nedávali zbytečně příležitost pro kapsáře. „Doba se mění a s ní i kapsáři. Chodí ve značkovém oblečení, používají značkové parfémy a snaží se být co nejméně nápadní,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Policisté nabádají veřejnost k dodržování několika základních pravidel, aby práci kapsářů co nejvíce znesnadnili.

Peněženka, mobil, ani svazek bankovek nepatří do zadní kapsy. Bezpečnější je kapsa náprsní nebo taška. Tašku pak mějte neustále u sebe, nikde ji neodkládejte a už vůbec ne na nákupní vozík, od kterého neustále odcházíte. Tím se taška stává velkým lákadlem pro zloděje. Obezřetnost se vyplatí i během nakládání nákupu do vozidla. Prostě neustále pozorujte okolí, ať nejste překvapeni.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jako příklad práce kapsářky uvedli policisté video. Tato žena byla v červnu propuštěna z pátého výkonu trestu a již po čtyřech měsících ji policisté opět chytili. Její nenechavé prsty ji opět poslaly do vazby, kde čeká na svůj další osud. Dost možná za mřížemi stráví i letošní Vánoce. Pokud se chcete na video s kapsáři podívat, je ke stažení na tomto odkazu.