VIDEO: Zakázané předjíždění před policejní kamerou: Řidič měl víc štěstí než rozumu

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Nad chováním některých řidičů na silnicích zůstává ostatním rozum stát. Pro trochu uspořeného času jsou ochotni vystavit ostatní účastníky i za zhoršených klimatických podmínek v silničním provozu zbytečnému riziku.

Takový hazard se stal na silnici první třídy I/52 ve směru na Mikulov. Za hustého sněžení šestatřicetiletý šofér ignoroval značky zakazující předjíždění a na kluzké silnici se bezhlavě rozhodl předjet několik vozidel. Nesmyslného hazardu si ale všimli dálniční policisté, kteří od  rána řešili jeden karambol za druhým. Hříšníka zastavili na čerpací stanici a překvapeně si od něj vyslechli prostoduché vysvětlení. „Bezpečně jedoucí auta byly totiž podle jeho názoru zbytečně pomalé a značek si údajně vůbec nevšiml. U správního orgánu mu nyní za přestupek hrozí až roční zákaz řízení a několikatisícová pokuta,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.