Zdravotníci z Baťovky podali už 150 tisíc dávek vakcíny. K očkování motivují i dobrovolníci

Očkovací centrum KNTB. Foto: KNTB

ZLÍN – Počet dávek vakcín, které podali zdravotníci z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, dnes překročil číslo 150 tisíc. Významnou část aplikovali lidem v době fungování velkokapacitního centra v PSG aréně, v posledních týdnech však zájem o očkování opět roste.

Očkovat se v Baťovce začalo hned z kraje letošního roku. Počet dávek se začal rychle zvyšovat po 26. dubnu, kdy ve spolupráci se Zlínským krajem otevřela velkokapacitní očkovací centrum ve zlínské PSG aréně. „V době největšího zájmu v něm dokázal tým zdravotníků naočkovat až 1 200 lidí denně. Celkem se ve velkokapacitním očkovacím centru podařilo aplikovat do poloviny srpna, kdy byl jeho provoz ukončen, asi 100 tisíc dávek vakcíny,“ shrnula mluvčí nemocnice Renáta Večerková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po uzavření centra očkování pokračuje v areálu nemocnice, konkrétně v 1. pavilonu. „V posledních týdnech registrujeme zvyšující se zájem o očkování, za což jsme rádi. Vakcína je v současnosti nejúčinnější ochranou před nemocí covid-19. Kapacita v našem očkovacím centru je dostatečná, volné termíny máme i na další den,“ uvedl Michal Pisár, primář urgentního příjmu zlínské nemocnice a koordinátor očkovacího centra.

K očkování vyzývá plakát studenta zdravotnické školy

S propagací očkování jako nejúčinnější ochrany proti nemoci covid-19 pomáhají i dobrovolníci. Jedním z nich je student čtvrtého ročníku střední zdravotnické školy ve Zlíně, Radim Kastner. Ve své kampani vyzývá k očkování formou plakátu, připomínajícího nábory americké armády za 2. světové války. „Plakát má představovat sílu, odvahu a nezlomnost zdravotních sestřiček a všech ostatních zdravotníků, kteří každý den bojují proti covidu. Tímto způsobem je chci podpořit a vyjádřit jim svůj obdiv. Hlavním nápisem „My to zvládneme“ zase odkazuji na lepší budoucnost. Tu si ale musíme vytvořit sami, a to i tím, jak se v této složité době rozhodneme,“ vysvětluje Radim Kastner.

K očkování motivuje i plakát studenta střední zdravotnické školy. Foto: Radim Kastner