15letého chlapce se sluchátky na uších srazil v Karviné vlak

Foto/px

KARVINÁ – Teenagerovi, který se procházel po vlakových kolejích se sluchátky na uších, se stala tato odvážná akce osudnou. Chlapec totiž nezareagoval včas na blížící se vlak. Strojvůdce již neměl prostor nehodě zabránit.

Tragická nehoda se stala v Karviné 29. listopadu. Zdravotnická záchranná služba byla o nehodě informována po 18.00 hodině večer. K místu události vyjela ihned posádka rychlé lékařské pomoci a také další složky IZS.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Okolo osmnácté hodiny si všiml strojvedoucí vlaku nedaleko stanice Karviná hlavní nádraží, že po kolejích jdou dva lidé. Začal brzdit a troubit. Oba lidé uskočili, ale jednoho člověka vlak přesto zachytil,“ řekla mluvčí karvinské policie, Zlatuše Viačková.

“Dospívajícímu chlapci, který byl vlakem sražen, byla v okamžiku příjezdu záchranářů poskytována laická první pomoc. Nalézal se v bezvědomí, bezdeší a ve stavu selhání krevního oběhu,” uvedl mluvčí záchranářů, Lukáš Humpl.

Během resuscitace zajistili záchranáři pacientovi dýchací cesty a zavedli mu také vstup do kostní dřeně pro podávání léků. Současně  mu prováděli nepřímou srdeční masáž.

“Přes několik desítek minut trvající snahu záchranářů se ale nepodařilo obnovit srdeční činnost postiženého chlapce. Ten na místě podlehl vážným zraněním, která utrpěl,” sdělil dále o nešťastné události mluvčí záchranářů.