Přerov bude mít vytoužený kruháč

PŘEROV – Křižovatka Tovární x️ Gen. Štefánika a Durychova, která bude součástí jihozápadního obchvatu města Přerova, bude okružní. Kruhový objezd se začne stavět na jaře.

„Daná lokalita je dlouhodobě problematická. Nejhorší je výjezd z ulice Durychova, kdy dle kartogramu dané křižovatky čekají vozidla v průměru minutu na výjezd,“ zdůvodnil přestavbu dopravního uzlu náměstek primátora Tomáš Navrátil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ředitelství silnic a dálnic, jako vlastník komunikace I/55, ale chystá na místě opravu povrchu. „S ŘSD jsme se domluvili na opravě povrchu začátkem stavební sezóny, snad počasí dovolí již v dubnu. Po opravě nastoupí vysoutěžená firma, která odborně zrealizuje okružní křižovatku. Součástí projektu je také rozšíření ulice Tovární v místě, kde bude nyní ukončen právě vznikající průtah městem. Dále by mělo dojít k rozšíření Mádrova podjezdu,“ popsal Navrátil.

https://fb.watch/9C9ly10dNf/

Komfortní nebude průjezd pouze pro vozidla, ale velkoryse počítá s️ chodci i cyklisty. Celý projekt zpracovává Olomoucký kraj. Po dokončení všech povolovacích řízení by samotnou realizaci mohl provést stát.