Strážníci chytili vandala, který poničil zaparkované auto v Černých Polích

Ilustrační foto

BRNO – Několik přestupků má na svědomí čtyřicetiletý muž, který nejprve poničil auto v Černých Polích a poté pokračoval do Krkoškovy ulice, kde mlátil pěstmi do zaparkovaných vozidel. Jelikož byl pod vlivem alkoholu, jel vystřízlivět na záchytnou stanici.

Kolemjdoucí byl svědkem toho, jak opilý čtyřicátník na severu Brna poškozuje zaparkovaná auta a bouchá do vrat garáží. Když se ho snažil zastavit, podezřelý ho fyzicky napadl. Poškozený se proto obrátil na linku 156 a vylíčil svůj problém. Na místo dorazila hlídka, která byla svědkem toho, jak se opilec pokouší napadnout svědka i v její přítomnosti. Strážníci se přesvědčili, že muž není zraněný a vyzvali podezřelého k předložení dokladů. Ten je ale odmítl ukázat, začal být hrubý a agresivní, hlídce sprostě nadával a snažil se z místa odejít. „Jakmile se snažil kolegovi ublížit, skončil ihned v poutech. Ani to ho nezastavilo, zasypal nás vulgaritami a nakonec si chtěl i ublížit,“ dodává tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Za asistence hlídky proto zamířil na záchytnou stanici, kde bude střízlivět a poté se bude zodpovídat správnímu orgánu z přestupku proti veřejnému pořádku. Dle dostupných informací muž o hodinu dřív v Černých Polích pěstí rozbil čelní sklo a ukopl zpětné zrcátko na zaparkovaném nissanu. Jelikož ho zachytili kamery, případ si převzala republiková policie jako trestný čin.