Znásilnění na Českobratrské! Policie pachatele dopadla!

PROSTĚJOV – Násilníka, jenž se stal postrachem všech prostějovských žen, dopadla policie. Muž si měl v polovině listopadu vynutit sex na ulici Českobratrská.

Ženu nejprve fyzicky napadl a poté si na ni násilím vynutil pohlavní styk. Navíc ji okradl o kabelku. „Na místě byl vyrušen náhodným svědkem, který ho pronásledoval. Při útěku odhodil kabelku i s věcmi a zmizel. Okamžitě po nahlášení násilného činu byly do pátrání po pachateli nasazeny všechny síly i prostředky a podezřelého muže cizí státní příslušnosti se nám podařilo téhož dne v odpoledních hodinách zadržet,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Následující den mu bylo sděleno obvinění ze tří trestných činů, a to Znásilnění, Krádež a Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

Soudce rozhodl o uvalení vazby, kam byl násilník vzápětí eskortován a kde bude čekat na rozhodnutí soudu.