Borskou přehradu ozáří plovoucí čtyřmetrový vánoční strom!

PLZEŇ – Dnes v sedmnáct hodin se na hladině Borské přehrady rozzáří plovoucí světelná instalace, která je jedinou na území města Plzně. Ta našla svoji inspiraci v zahraničí.

Je jí čtyřmetrový vánoční strom. „Plovoucí světelnou instalaci jsem poprvé viděl na jezeře v Rakousku. Když jsme se letos rozhodovali, jak bychom mohli vánoční výzdobu vylepšit, napadlo nás nechat instalovat něco podobného na hladině Borské přehrady. V současné době, kdy jsou omezené akce a zakázané vánoční trhy, jsem moc rád, že se nám podařilo nápad s plovoucím vánočním stromem zrealizovat,“ říká starosta centrálního městského obvodu David Procházka.

Ozdobení čtyřmetrové konstrukce stromu a připojení k elektřině zajistili pracovníci Plzeňských městských dopravních podniků. Stromek zdobí 8 metrů světelného řetězu, girlandy a LED světelné hvězdy. Jako ponton pro konstrukci stromku bylo využito staré molo, které původně sloužilo v půjčovně loděk v areálu ŠKODALAND. Molo bylo přeskládáno do tvaru kříže a na něj byl pak umístěn strom. Dostat strom na vodu a ukotvit jej na hladině, to byl úkol pro Vodní záchrannou službu

„Jsem moc rád, že se další zajímavá instalace vánočního stromu podařila právě v areálu ŠKODALAND. Strom bude jistě zářit široko daleko a pevně věřím, že udělá radost nejen Plzeňanům, ale i přijíždějícím návštěvníkům,“ doplňuje 1. místostarosta Petr Baloun.

Slavnostní rozsvícení plovoucího stromu se uskuteční ve středu 1. prosince v 17:00 hodin a svítit bude až do svátku Tří králů. Strom si bude možné prohlédnout jak z areálu ŠKODALAND, tak z hráze nebo ze stezky vedoucí kolem přehrady. ŠKODALAND je v období od listopadu do února otevřen v čase 10:00 až 18:00 hodin.

Zdroj: Městský obvod Plzeň 3