V Dáme na vás je rozhodnuto, na prvním místě se umístil chodník na přehradě

Ilustrační foto

BRNO – Úderem půlnoci posledního listopadového dne skončilo hlasování v participativním rozpočtu Dáme na vás. Občané vybrali 13 vítězných návrhů, které si rozdělí více než 32 milionů korun a poté budou zrealizovány. V pátém ročníku hlasovalo 17 167 Brňanů.

„Celkový počet hlasujících v 5. ročníku je druhý nejvyšší v historii brněnského participativního rozpočtu. Velmi mě těší, že občané Brna mají zájem podílet se na rozhodování v rámci participativního rozpočtu a je vidět, že jim není lhostejné, co se v jejich městě děje. Chtěl bych nejen poděkovat všem hlasujícím, ale zároveň i pogratulovat navrhovatelům vítězných projektů,” řekl náměstek primátorky pro oblast participace veřejnosti Tomáš Koláčný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

A jak dopadlo hlasování? Na prvním místě se umístil návrh Chodník na přehradě, který si klade za cíl rozšíření silnice, realizaci chodníku a cyklostezky pro pěší od zastávky Přístavní na hráz přehrady a dále na ulici Hrázní. Druhé místo obsadil Koniklecový chodníček na Kamenném vrchu, který by zajistil bezpečnost koniklecům, které zde rostou a musí odolávat náletům lidí. Chodník tak vyřeší vysokou návštěvnost. Třetí místo patří Zeleným podchodům na hlavním nádraží. Návrh usiluje o potažení vchodů do podchodu zeleným kobercem s trávou a rostlinami, který vylepší vzhled nádraží.

Dalšími vítěznými projekty jsou:

4. EKOPark Žabovřeské louky
5. Volejbalové kurty Lužánky – oprava hřišť
6. Oázy zeleně v Řečkovicích a Medlánkách
7. Kavárna v Centrálním parku Rokle v Líšni
8. Úprava cesty pro rodiny s dětmi
9. Zamilovaný hájek budoucím generacím
10. Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům
11. Zpevnění stezky u Křenky
12. Řečkovická cyklostezka
13. Zelená parkoviště

Občané rozhodovali mezi 67 projekty ze 17 městských částí, na které Brno vyčlenilo 35 milionů korun. S realizací vítězných návrhů se začne v příštím roce. Pro kompletní výsledky hlasování s podrobnostmi o projektech navštivte webovou stránku.