V Ostravě zmizí jeden palčivý problém: Začíná se opravovat Ostravica – Textilia

Foto/MMO/vizualizace OD Ostravica

Po letech, kdy obchodní dům Ostravica – Textilia  chátral, dostal nyní projekt na jeho opravu konečně zelenou. Díky získání potřebných povolení a silnému finančnímu partnerovi, město dnes oznámilo, že opravy obchodního domu, který býval od roku 1930 ikonou mezi ostravskými stavbami, začnou v ledu 2022.

Dvě z budov obchodního domu už jsou staticky zajištěny a připraveny k zahájení prací. Dokončení oprav je plánováno na červen 2023. Komplex budov po dokončení nabídne veřejnosti kreativní centrum, kavárny, restaurace, ale také hudebně divadelní klub, nebo konferenční sál.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Široké veřejnosti bude zpřístupněna polovina zrekonstruované části obchodního domu. Ve druhé polovině zrekonstruované „Textilie“ budou soukromé prostory centra kreativního průmyslu Business Butique Ostravica čítající laboratoře, ateliéry pro 3D realitu, kanceláře, jednací a přednáškové sály.

„Projekt počítá s opětovným zasklením ústřední střešní konstrukce, takže na známé schodiště obchodního domu opět dopadnou sluneční paprsky, jako tomu bylo před lety,“ řekla mluvčí města Ostravy, Gabriela Pokorná.

Rekonstrukce bude řešena s co největším respektem k původní podobě. S ohledem na místy netradiční přístup k řešení fasády objektu byla prostřednictvím Městského ateliéru MAPPA vytvořena i odborná skupina specialistů, která na navrhované řešení dohlíží.