Ve Slatině vzniknou byty pro seniory

Vizualizace: Zebrona

BRNO – Zbouraný dům na Bedřichovické nahradí dva nové bytové domy pro seniory. Ti se můžou těšit na čtrnáct bytů, společenskou místnost i zahradu. Stavba by mohla být hotová za rok.

„O městské seniorské byty s pečovatelskou službou a sníženým nájemným je velký zájem, a i když jsme jich za poslední rok a půl zkolaudovali přes 120 úplně nových, stále je další masivní výstavba naší prioritou,“ řekl náměstek pro bydlení Jiří Oliva. Z toho důvodu město pokračuje ve výstavbě nových a v následujících letech se počítá s dalšími zhruba 200 byty. Ve Slatině právě začala výstavba, která počítá s několika bezbariérovými byty, v jednom z domů bude společenská místnost a atrium se zahradou. Zájemci už nyní mohou podávat žádosti na bytový odbor Magistrátu města Brna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stavba vznikne tam, kde dříve stával bytový dům Bedřichovická 19. Skládat se bude ze dvou objektů, v jednom vznikne osm menších jedno a dvoupokojových bytů, z nichž polovina bude bezbariérová, společenská místnost a jeden nebytový prostor. Druhý dům bude tvořit šest dvoupokojových bytů. Celková výstavba bude Brno stát více než 40 milionů korun, hotovo musí být nejpozději do 11 měsíců od předání staveniště, tedy do října 2022.