Baňka ve tvaru anděla podeváté podpoří vsetínskou porodnici

Ilustrační foto

VSETÍN – Společnost IRISA již podeváté vyrobila pro vsetínskou porodnici benefiční baňky, které mají letos podobu anděla s flétnou v modré a růžové barvě. Tuto krásnou ozdobu si můžete za sto korun zakoupit v podnikové prodejně ve Vsetíně – Luhu, nebo dnes od 15 do 17 hodin ve Smetanově obchodní galerii, kde je bude prodávat personál gynekologicko-porodnického oddělení.

Baňky se měly prodávat na vánočních trzích, jak ale všichni víme, ty byly před časem zrušeny. Proto budou dostupné v kamenných prodejnách. V loňském roce se podařilo utržit 40 tisíc korun a baňky díky e-shopu putovaly třeba do Liberce či Plzně. I letos ozdoby vyrobila vsetínská IRISA. A proč zrovna anděl? „Prostřednictvím sociálních sítí a e-mailů jsme dostali různé návrhy, nakonec jsme se rozhodli pro anděla. Rezonoval nám se současnou, náročnou situací, kterou, nejen ve zdravotnictví, už druhým rokem prožíváme. Všichni potřebujeme svého anděla,“ řekl zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Martin Janáč.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Výtěžek chtějí porodníci stejně jako vloni věnovat na vzdělávání. Díky financím mohli zajistit pro zdravotníky kurzy podpory kojení, metod tejpování a práce se šátkem rebozo. V předcházejících letech putoval výtěžek aktivit nadačního fondu především do obnovy vybavení. Nyní se díky dotacím z Evropské unie podařilo pořídit přístroje a vybavení za více než 11,5 milionu korun. Například porodní lůžka, vyšetřovací křesla, elektricky polohovatelné postele či řadu nových přístrojů.

Zdroj: město Vsetín