Jihomoravští hasiči ze všech sil pomáhají nejen v nemocnicích

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Jihomoravští hasiči postupně od 17 listopadu rozšířili jejich pomoc přetíženému zdravotnictví. V současné době vyčlenili na pomoc nemocnicím 20 hasičů.

Kromě personální podpory nemocnicím jsou 3 hasiči součástí mobilních vakcinačních týmů Fakultní nemocnice u Sv. Anny, nemocnice Tišnov a Fakultní nemocnice Brno-Bohunice. Další 3 hasiči – zdravotničtí záchranáři tvoří od 17. listopadu podporu na výjezdových základnách Záchranné zdravotní služby Jihomoravského kraje. Tito hasiči mají s praxí u záchranné služby zkušenost i mimo covidové období. Celkově tak Hasičská záchranná služba Jihomoravského kraje momentálně poskytuje do zdravotnictví 26 příslušníků. Nasazení jsou takto:

Nemocnice                        Počátek nasazení           Počet hasičů

Vyškov                                22. 11.                                 4

FN u sv. Anny                   22. 11.                                 4

Ivančice                              24. 11.                                 4

Znojmo                               25. 11.                                 2 na lůžkovou péči

29. 11.                                 2 očkovací centrum

Milosrdných Bratří           26. 11.                                 4

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kromě personální pomoci zajišťují hasiči i různé činnosti. „Zajistili jsme převoz lůžek ze Skladu státních hmotných rezerv do nemocnice ve Znojmě a každý třetí den kontrolujeme stav a provozuschopnost odběrového stanu u Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Rozvážíme testy určené do škol. V úterý jsme naskladnili 115075 testovacích sad,“ vyjmenoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Ve středu dopoledne je rozváželi na příjmová místa na všechny obce s rozšířenou působností v Jihomoravském kraji. Z příjmových míst budou testy rozděleny do škol a školských zařízení již bez zapojení hasičů.