Nemocnice Znojmo navýšila kapacitu očkování na své maximum

ilustrační foto

ZNOJMO – V tuto chvíli čeká ve virtuální frontě na očkování v Nemocnici Znojmo přes 3000 registrovaných zájemců. Od soboty 4. 12. bude očkovat denně od 7:30 do 19:15 hodin včetně víkendů.

Nemocnice Znojmo, stejně jako ostatní zdravotnická zařízení v kraji, se potýká s nedostatkem personálu. Mimo službu je více než 100 zdravotníků. Spádovost nemocnice pro pacienty je veliká, protože v blízkosti nemocnice není žádné jiné zdravotnické zařízení či centrum, které by očkovalo. Nemocnici přišli na výpomoc hasiči, díky čemuž mohla navýšit kapacitu očkování na maximum možného. Zatímco  v pátek ve virtuální frontě nečekal žádný zájemce o očkování, v pondělí jich bylo 500 a po zkrácení termínu pro podání 3. dávky jich ve čtvrtek ráno bylo přes 3000. Mezi zájemci nečeká nikdo ve věku 80+, nejvíce čekatelů je ve věkové skupině 60+. Ve frontě také nejsou čekatelé na 1. dávku a děti od 12 let. „Díky posílení očkovacího týmu hasiči jsme nyní schopni od soboty 4. prosince začít očkovat sedm dní v týdnu,“ informovala tisková mluvčí nemocnice Petra Veselá. Z týdenní kapacity 950 dávek se tak nemocnice dostává na 1540 dávek vakcín. Bohužel i nové termíny stále nepokryjí všechny zájemce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Bohužel se nyní zdravotníci setkávají s tím, že v rámci jednoho dne nepřijde na očkování vícero registrovaných zájemců bez toho, že by zavolali nebo termín zrušili. Kromě toho, že vyblokují termíny, které propadnou, navíc zaměstnávají personál tím, že se je snaží kontaktovat telefonicky, ovšem neúspěšně. Čím dál častěji lidé ruší termín ze zdravotních důvodů či karantény. Takto zrušené termíny jsou okamžitě nabízeny dál a jsou obratem využity. „Termín očkování je možné zrušit přímo v potvrzovacím e-mailu nebo prostřednictvím linky 1221,“ doplnila Veselá. V tuto chvíli je rozjednáno s vedením Fakultní nemocnice Brno zprovoznění dalšího očkovacího místa ve Znojmě a intenzivně probíhají jednání se zřizovatelem o navýšení očkovacích kapacit. Nemocnice Znojmo k dnešnímu dni pečuje o 78 pacientů s Covid-19, z nichž 12 je v intenzivní péči.