Nestíháte vrátit knížky do knihovny? Nevadí, v Jeseníku je můžete vrátit do biblioskříňky

Foto Facebook Knihovna Vincence Priessnitze

JESENÍK – Od poloviny října je před vchodem do Knihovny Vincence Priessnitze v Jeseníku umístěna biblioskříňka, takže jste si jí možná už všimli. Do biblioskříňky můžete vrátit vypůjčené knihy kdykoli, bez ohledu na provozní dobu knihovny. Skříňku si „vyběhali“ sami čtenáři.

Nestíháte vrátit vypůjčenou knihu do knihovny nebo vám už přišla upomínka? V Jeseníku už takový problém vůbec nemusejí řešit, do nové biblioskříňky umístěné před Knihovnou Vincence Priessnitze můžou knížky vrátit třeba o víkendu nebo při večerní procházce. Knihovnice následující výpůjční den odepíšou vrácené knížky ze čtenářského konta. Použití skříňky je jednoduché – vkládejte pouze knihy (nikoli časopisy či CD), a to hřbetem napřed, aby nedošlo k zablokování skříňky nebo poškození knihy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Biblioskříňku pomohli knihovně získat sami čtenáři – skříňku si „vyběhali“ v rámci projektu Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Ta funguje nejen jako klasický sportovní tracker, který shromažďuje údaje o sportovních výkonech jednotlivce, ale také mu za pohybovou aktivitu připisuje body. Ty pak uživatel může věnovat některému z projektů přihlášených do grantových řízení Nadace ČEZ. V případě biblioskříňky pro jesenickou knihovnu byla cílová částka 62 000 korun a trvalo sotva týden, než této částky sportovně založení čtenáři dosáhli.