Požár v Bruntále si vyžádal evakuaci hostů a skončil škodou za milion

Foto/HZS MSK

BRUNTÁL – Miliónová škoda zůstala po požáru třípatrového hotelu Montenegro ve městě Bruntál. Náročný hasičský zásah si vyžádal přítomnost devíti jednotek z Bruntálska.

Ke požáru došlo v sobotu 27. listopadu v nejvyšším poschodí hotelové budovy. Hustý kouř rychle zaplnil chodby hotelu. “Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v sobotu po půl sedmé večerní. Ještě před příjezdem hasičů vyběhlo z hotelu a hotelové restaurace všech 12 přítomných osob.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Do Krnovské ulice ihned vyjeli hasiči z Bruntálu a Krnova, Světlé Hory, Horního Benešova, Vrbna, Lomnice a Dolních Moravic,” uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 11 minut. Zároveň prohledávali celý hotel. Dohašení a rozebírání opláštění hotelové budovy jim pak zabralo dalších 45 minut.

“Požár úplně zničil jeden pokoj. Přesnou příčinu jeho vzniku zatím neznáme. Překvapivé ale je, že v hotelu nebyly instalovány žádné hlásiče požáru,” pokračuje s popisem událostí Kůdela. Ten dále popsal, že hasiči během zásahu využili dvě automobilové plošiny, a to AP 40 MB Econic Bumar a AP 30 Renault Midlum.

Dozor nad spáleništěm hasiči drželi ještě do nedělního rána. Předběžně odhadovaná škoda je 1 milion korun. Celá událost se obešla bez jediného zranění.