Protihluková stěna vznikne příští rok v Radostíně na Havlíčkobrodsku. Řidiče čekají dopravní omezení

Foto: ŘSD ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Novou protihlukovou stěnu, která vyroste příští rok na silnici I/38 v Radostíně na Havlíčkobrodsku, postaví  společnost Eurovia. Stavět se začne na jaře příštího roku, na silnici bude dočasně omezen provoz.

Protihluková stěna je navržena tak, aby zajistila dostatečnou ochranu přilehlých staveb před nadměrným hlukem. Stěna o délce 280 metrů bude tvořena čtyřmi stavebními úseky, které se budou lišit materiálem panelů a výškou jednotlivých částí. Ta bude dosahovat 2 nebo 3 metry nad stávající komunikaci. Současně dojde v celém úseku k novému zpevnění plochy silnice a odvodnění dešťové vody pomocí uličních vpustí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Výběr zhotovitele probíhal formou veřejného výběrového řízení, ze tří uchazečů přišla právě společnost Eurovia s nejvýhodnější ekonomickou nabídkou. Novou stěnu postaví za 9,2 milionů korun bez DPH.

Výstavba je plánována na začátek stavební sezóny 2022. Práce budou probíhat za provozu, takže řidiči budou muset počítat s dopravním omezením. Vozovka bude v době výstavby zúžena a celý úsek by tak měl být řešen kyvadlovým provozem pomocí světelné signalizace.