Radní jednal o zřízení přímého vlakového spoje mezi Brnem a Vídní

Ilustrační foto

BRNO – Město Brno usiluje o zřízení přímého vlakového spoje mezi Brnem a vídeňským letištěm. Radní proto pověřili Petra Kratochvíla, který jednal s předsedou představenstva letiště.

Nyní je možné cestovat z Brna do Vídně ve dvouhodinovém intervalu vlaky RailJet provozovanými ve spolupráci Českých drah a  Rakouských spolkových drah. Pokud se chcete ale dostat na vídeňské letiště, je nutné na hlavním nádraží v Rakousku přestoupit, což je zejména pro cestující se zavazadly komplikované. Z toho důvodu, a také proto, že v metropolitní oblasti žije 600 tisíc obyvatel, je důležitá kvalitní mezinárodní dopravní dostupnost. Proto člen Rady města Brna Petr Kratochvíl jednal s předsedou představenstva vídeňského letiště Julianem Jägerem. „V úvodním rozhovoru mluvili o zlepšení dostupnosti Brna, které by spočívalo v přímém vlakovém spojení Brna a vídeňského letiště se zastávkami v Břeclavi a na vídeňském hlavním nádraží. Cílem je zajištění přímého vlakového spojení mezi jihomoravskou metropolí a letištěm za 1 a půl hodiny,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Poté následovalo setkání s vedením letiště a s představiteli Rakouských spolkových drah, na které navázala diskuze se zástupci Ministerstva dopravy České republiky a Českých drah. Kratochvíl navrhl, aby se nyní vytvořila pracovní skupina všech uvedených subjektů včetně Jihomoravského kraje. Dodal také, že by bylo přínosem přidat další spojení v okrajových částech dne, tedy s brzkým ranním odjezdem vlaku z Brna a pozdním večerním odjezdem z vídeňského letiště.