Strážníci dostanou mimořádnou odměnu za boj proti koronaviru

Ilustrační foto

BRNO – Odměnu 10 000 korun dostanou všichni strážníci, kteří se zasadili při boji proti koronaviru. Tuto dotaci poskytlo Ministerstvo vnitra a městská rada s ní včera souhlasila.

Ministerstvo vnitra 1. září vyhlásilo dotaci na podporu mimořádného finančního ohodnocení strážníků obecních policií v souvislosti s onemocněním covid-19. Brno o tyto finance požádalo a bylo mu vyhověno. Peníze dostanou ti strážníci, kteří se podíleli na realizaci úkolů a opatření spojených s pandemií, na bezpečnosti v obcích a kontrolovali dodržování opatření. „Během nejhorších fází pandemie strážníci bez ohledu na osobní ohrožení denně odváděli vynikající práci a podíleli se na tom, že jsme situaci dokázali rozumně zvládnout. Tato prémie je symbolickým poděkováním za jejich odvahu a nasazení,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Dotace činí pět tisíc korun, finanční příspěvek města je ve stejné výši pro každého strážníka. Prémii obdrží 401 osob, celková výše dotace činí více než 2 miliony korun a z městské kasy poputuje stejná částka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.