Žena s dítětem skočila do řeky. Na mostě zůstal prázdný kočárek

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

STRAKONICKO – Ve středu v podvečerních hodinách vyjížděli jihočeští policisté do Vodňan. Podle jejich informací se zde v řece topila žena s dítětem. Oba se jim je podařilo vytáhnout na břeh. Dítě ve vážném stavu transportoval vrtulník do Prahy.

K této dramatické události došlo v řece Blanici, na mostě stál v tu dobu už jen prázdný kočárek. „To viděli policisté z vodňanského obvodu, skočili do řeky a vytáhli ženu i dítě. Dítě museli ve vážném stavu předat lékařům,” uvedli policisté na svém twitterovém účtu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místě zasahovaly tři pozemní posádky zdravotnické záchranné služby a vrtulník. „Dítěti musela být po vytažení z vody poskytnuta resuscitační péče a bylo letecky transportováno do jedné z pražských nemocnic. U ženy došlo k podchlazení a ve stabilním stavu byla převezena do spádového zdravotnického zařízení,” upřesnila mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková.

Policie zatím k události bližší informace neuvedla.