Zrušené trhy nahradí v Třebíči výstavní síně. Prodejci zde nabídnou vánoční sortiment, ale bez občerstvení

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Vánoční trhy, které se měly konat od 10. do 21. prosince na Martinském náměstí v Třebíči, byly nařízením vlády zrušeny. Prodejci dostali šanci prodávat od pondělí 6. prosince své zboží ve výstavních síních v Malovaném domě a v Předzámčí. Prostory budou otevřeny denně od 9 do 16 hodin.

Zastupitelé města se i přes všechny současné komplikace rozhodli uspořádat v Třebíči prodej vánočního a dárkového zboží. V termínu od 6. do 21. prosince budou prodejci nabízet své výrobky ve výstavních síních v Malovaném domě a v Předzámčí. Návštěvníci zde zakoupí jak vánoční ozdoby, košíkářské zboží a vyráběná mýdla, tak i keramiku, hračky nebo textilní výrobky. Plánované bramboráky, trdelníky, svařák medovina nebo punč však letos v prodeji nebudou.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Moc nás mrzí, že vánoční trhy byly zrušené. Měli jsme připravený krásný sortiment, včetně výborného občerstvení a bohatý kulturní program. Nicméně za každou cenu všechno nějak obejít a „ošulit“, to mi připadá nedůstojné a touhle cestou jít nechceme. Prodejcům takto můžeme alespoň nabídnout náhradní prostor pro prodej jejich výrobků, připravených na trhy. Všichni musí splňovat hygienické požadavky,“ popsal rozhodnutí města starosta Pavel Pacal.

Současně s prodejem proběhne v Podzámčí Vánoční výstava prací dětí ze základních škol Světlo, Na Kopcích a Bartuškova a také Základní umělecké školy a Domu dětí a mládeže. Vstup do výstavních síní bude zdarma.