Bohumínští domkaři dostanou nové popelnice

Foto/MěBo

BOHUMÍN – Již od 7. prosince bude bohumínská radnice rozvážet nové popelnice na komunální odpad do městských částí s rodinnými domy. Nové odpadní nádoby dostanou ti domkaři, kteří si o ně zažádali.

“Počítáme s tím, že ještě do konce letošního roku bohumínské technické služby dodají nové popelnice do všech městských částí,” řekla mluvčí města, Jana Končítková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Bohumín od prvního ledna přechází na nový systém odpadového hospodářství. “Letos jsme oslovili majitele rodinných domů s tím, aby si sami zvolili velikost nádoby na směsný komunální odpad, která jim nejvíce vyhovuje. Zároveň jsme jim nabídli, že jim jejich starou popelnici bezplatně vyměníme za novou,“ vysvětlil místostarosta Bohumína, Lumír Macura.

Technické služby BM servis objednaly téměř 1 400 popelnic a připravily harmonogram jejich distribuce. S rozvozem začnou příští úterý v městské části Vrbice a budou pokračovat postupně do všech sedmi městských částí. Občané si nemusí nádoby nikde vyzvedávat, budou jim doručeny a přistaveny přímo na adresu v počtu a objemu, které uvedli v ohlášení k místnímu poplatku.

Každá nádoba bude označena nálepkou s uvedením četnosti svozu a číslem popisným. Svoz odpadu z nových kontejnerů začne až od 1. ledna. Do konce letošního roku bude odpad svážen ještě z původních nádob, které jsou v majetku vlastníků rodinných domů.

Staré popelnice si někteří obyvatelé města chtějí ponechat a plánují je využít na jiné účely. Řada lidí projevila zájem, aby je BM servis odvezl a ekologicky zlikvidoval.

“Tyto staré nádoby budeme na základě požadavku občanů odvážet v prvním svozu roku 2022,” řekl ředitel BM servisu Marek Pieklo s tím, že lidé, kteří se chtějí nádoby zbavit, ji nechají v lednu přistavenou na obvyklém místě svozu. Musí být samozřejmě prázdná.