Brno daruje 200 tisíc korun Nadačnímu fondu Proni

Ilustrační foto

BRNO – Nadační fond Proni úzce spolupracuje s Gynekologicko-porodnickou klinikou Fakultní nemocnice Brno a zabývá se přiblížením aktivit porodnice veřejnosti. Radní doporučili zastupitelům schválit finanční výpomoc v hodnotě 200 tisíc korun.

Proni vznikl v září ve Fakultní nemocnici a má tam i své působiště. Skvěle se doplňuje s klinikou, která klade důraz na těhotné ženy a rodičky a jejich přirozený porod bez zásahů. Fond naopak věnuje pozornost zdravotníkům, zaměřuje se na jejich potřeby, vzdělávání a rozšiřování kompetencí. Cílem je vytvořit systém péče o psychické zdraví lékařů, sester a porodních asistentek. Dalším důležitým úkolem fondu je spojovat kliniku s veřejností.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Finanční dar v hodnotě 200 tisíc korun pomůže fondu realizovat workshopy pro zdravotnický personál obou pracovišť porodnice Fakultní nemocnice Brno a také Gynekologicko-
-porodnického oddělení Nemocnice Milosrdných bratří. Důraz, který Proni klade na psychické zdraví personálu, je o to důležitější v této době, kdy lékaři a sestry opět procházejí náročným obdobím,“ řekl 1. náměstek primátorky Petr Hladík. Projekt také rezonuje s Plánem zdraví města Brna pro roky 2018-2013, který chce zkvalitňovat gynekologickou a porodnickou péči.