Mladíci se pomocí pilky snažili vloupat do trafiky

Ilustrační foto

BRNO – Pilkou na železo se snažili dva mladíci vloupat do trafiky v Kuldově ulici. Když je přistihli strážníci, tvrdili, že nástroj použili na řezání kamene. Nyní jsou podezřelí z trestného činu.

Hlídka kontrolující okolí Židenic postřehla skrčeného muže mezi zaparkovanými vozy, vedle něj se ukrýval jeho známý. Jelikož bylo po jedné hodině ranní, strážníkům jejich počínání přišlo podezřelé a raději zastavili. Když oba mladíky konfrontovali, všimli si, že devatenáctiletý muž má u sebe plátek pilky na železo. I když tomu nic nenasvědčovalo, svěřil se jim, že ho má na řezání do kamene. „To se nám nezdálo, proto jsme se porozhlédli po okolí. Po malé chvíli jsme spatřili prodejnu tabáku, která měla poškozené dva držáky zámku, které se nejspíš někdo pokoušel přeříznout tenkou pilkou,“ upřesňuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba. Osmnáctiletý mladík a jeho o rok starší kamarád proto putovali do rukou republikové policie a jsou nyní podezřelí z trestného činu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.