Noční nepořádek v mateřské školce! Kdo ho způsobil a proč?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Do mateřské školy v Praze 2 vyrazili policisté. Všímavá žena nahlásila, že má školka nezvanou návštěvu. Policisté zloděje nalezli v jedné místnosti. Nyní mu hrozí dva roky za mřížemi.

Ze středy na čtvrtek druhého prosince si za objekt svého zájmu vybral čtyřiadvacetiletý muž mateřskou školu v Praze 2,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Rybanský. Pod rouškou tmy nejprve muž vytlačil okno do zahrady a pak vlezl dovnitř. Prohledal přízemí a vydal se do patra. Pozorná žena si všimla pohybu v uzavřeném objektu a okamžitě zavolala na linku 158.

Během několika okamžiků byli na místě policisté a ti se vydali po stopách nezvaného návštěvníka. Zanechával po sobě pěknou spoušť, kterou by nezvládly ani nejrozdováděnější děti. Muž byl nalezen v jedné z místností. Pokusil se o útěk, ale na policisty si nepřišel. Nakonec dostal i pouta. A byl předveden na policejní služebnu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Během ohledání místa činu policisté nalezli venku u plotu několik věcí, které si muž připravil, ale již je nestačil odnést,“ doplnil mluvčí. Zadržený podezřelý není žádným nováčkem na poli majetkové trestné činnosti, letos již byl několikrát řešen. V případě odsouzení mu nyní hrozí až dva roky za mřížemi.

Zdroj: Policie ČR