Ve strakonické nemocnici začal očkovací maraton

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

STRAKONICE – Strakonické očkovací centrum spouští očkovací maraton. Po zkrácení lhůty pro aplikaci mezi druhou a posilující dávkou vakcíny proti nemoci Covid-19 na pět měsíců skokově přibylo lidí, kteří potřebují očkovat. Jiní se teprve teď rozhodli, že chtějí očkování podstoupit a přijít na první dávku vakcín.

„Aby nikdo nemusel na očkování dlouho čekat, rozhodla se Nemocnice Strakonice posílit dobu i dny, kdy bude očkovat,“ vysvětlil náměstek pro řízení kvality péče Michal Pelíšek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Očkovací centrum nad lékárnou v areálu nemocnice bude v provozu od soboty 4. prosince do neděle 12. prosince každý den od 7:30 do 20:30. Očkovaní budou pouze registrovaní zájemci. „K dispozici máme vakcíny Pfizer, Moderna a Janssen,“ dodal Pelíšek.

Opět umožníme očkování i neregistrovaným zájemcům o vakcínu. Ti mohou na první, druhou i posilující dávku vakcíny Pfizer přijít od pondělí 6. prosince do pátku 10. prosince každý den od 15:00 do 20:00 hodin. Neregistrovaní zájemci nepůjdou do Očka nad lékárnou, ale do pavilonu operačních oborů. Tam budeme očkovat na neurologické a diabetologické ambulanci.