VIDEO: Strážníci umístili test na drogy za okno. Proč asi?

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – V Poděbradské ulici zastavili strážníci vozidlo, kterému nesvítilo zadní světlo. Řidička neměla doklady a údaje nadiktovala ústně. Test na alkohol byl negativní, ovšem drogy se v těle ženy prokázaly. Strážníci krabičku umístili za přední sklo vozu.

Osobnímu vozidlu jedoucímu po Poděbradské ulici nesvítilo levé koncové světlo a část osvětlení registrační značky,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Hlídka strážníků, která si nedostatku povšimla, vozidlo zastavila a vyzvala třicetiletou řidičku, aby se podrobila kontrole. „Žádný doklad žena u sebe neměla, údaje nadiktovala ústně,“ doplnila mluvčí.

Strážníci si ovšem všimli jejího nezvyklého chování, které naznačovalo požití alkoholu nebo nějaké omamné či psychotropní látky. Dechová zkouška přítomnost alkoholu neprokázala, test na drogy byl však pozitivní. Krabičku strážníci umístili za přední sklo, aby bylo jisté, že s testem nikdo nemanipuloval. Test prokázal přítomnost amfetaminu, metamfetaminu a canabis. Žena byla omezena na osobní svobodě a předána do rukou Policie ČR.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.