Vyhodili jste sedačku a nemáte ji jak odvézt do sběrného dvora? Odpadové taxi to udělá za vás

Ilustrační foto Pixabay. com

LITOVEL – Bydlíte v Litovli a nemáte jak odvézt třeba vyhozenou sedačku do sběrného dvora? Město už nějakou dobu nabízí svým občanům službu odvozu vybraného objemného odpadu přímo od domu. Zákazník zaplatí jenom odvoz.

Nějakou dobu už V Litovli nenajdete přistavené kontejnery na velkoobjemový odpad (kromě místních částí). Město chce pomoci občanům, kteří nemají možnost odvézt objemný odpad do sběrného dvora vlastním autem a provozuje takzvané odpadové taxi, které naloží a odveze váš odpad do sběrného dvora. Služba je placená. Občan zaplatí pouze naložení a dopravu odpadu, uložení odpadu na sběrném dvoře je již hrazeno v rámci systému nakládání s odpady v Litovli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Jak to funguje?

Odvoz odpadu si objednáte telefonicky, e-mailem nebo osobně na Technických službách Litovel v Cholinské ulici. Uvedete druh odpadu, množství, adresu a telefonní kontakt na vás. Pracovník technických služeb vám sdělí výši poplatku a termín odvozu odpadu. Dohodnutý den odvozu připravíte odpad na místo, které je dostupné svozovému autu (na chodník nebo jiné místo v blízkosti silnice). Před naložením odpadu po vás bude chtít posádka auta zaplatit poplatek za odvoz, pokud odmítnete uhradit požadovanou částku, odvoz odpadu nebude proveden a budou po vás vymáhány náklady za marnou jízdu ve výši 100 korun.

Ceny za odvoz nejčastějších druhů odpadu jsou následující:
Sedací souprava – 250 korun
Kuchyňská linka – 250 korun
Nábytková stěna – 250 korun
Koupelnové jádro – 300 korun
Sedačka, gauč, pohovka – 200 korun
Postel, křeslo, skříň – 150 korun
Koberec – 150 korun
Lednička nebo mrazák – 100 korun
Televize nebo PC – 50 korun
Pračka, myčka – 100 korun

U odpadu, který není uveden, bude cena stanovena individuálně

Kontakt: pevná linka 585 342 257 nebo 585 341 445, dispečink 602 503 726, e-mail baron@ts-litovel.cz

Zdroj: Litovelské noviny, Eva Kratochvílová