Brno pomůže finančně kulturním klubům zasaženým pandemií

Ilustrační foto

BRNO – Poslední dva roky byla značně zasažena kulturní scéna pandemií koronaviru. Její rada se rozhodla požádat o pomoc město, které vyčlenilo 4,53 milionu korun jako finanční podporu.

„Kulturní subjekty po celé republice trpěly na začátku letošního roku omezeními spojenými s pandemií covid-19. Do května byly provozy zcela uzavřeny, posléze se začaly otevírat, byť s omezenou kapacitou a za dodržení protiepidemických opatření,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný. Pracovníci Odboru kultury se proto několikrát sešli s představiteli kulturní scény a řešili, jak dopady co nejvíce zmírnit. Z toho důvodu byla schválena peněžitá pomoc ve výši více než 4 milionu korun pro kulturní instituce, které fungují jako centra a zároveň dávají práci menším kulturním aktérům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kromě uzavírání se instituce potýkají také s odchodem pracovníků do stabilnějších odvětví než je kultura, což se poté promítá do kvality produkcí. Město tak poskytne finance nad rámec dotačních programů. Ještě letos bude rozděleno 3,83 milionu korun, zbylých 700 tisíc se uvolní v příštím roce.