Český Krumlov: Rekonstrukce plynovodu v Tovární ulici se protáhne

Tovární ulice v Českém Krumlově (foto Petra Nestávalová / město Český Krumlov)

ČESKÝ KRUMLOV – Práce na rekonstrukci plynovodu v Tovární ulici v Českém Krumlově stále pokračují. Společnost EG.D, která je investorem opravy oznámila, že z důvodu komplikovanosti stavby, nedostatečných pracovních kapacit a nepřízně počasí bylo nutné termín úplného dokončení stavby posunout.

„Na jednání, které jsme iniciovali, byl domluven takový postup prací, který zajistí plné zprovoznění komunikace včetně chodníků, aby byl v průběhu zimního období zajištěn plynulý provoz a mohla být prováděna standardní zimní údržba,“ uvádí starosta Dalibor Carda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V současné době jsou dokončeny podkladní vrstvy a v průběhu tohoto týdne podle klimatických podmínek proběhne asfaltování obrusné vrstvy. „Vzhledem k tomu, že za stávajícího počasí není možné finální povrch provést v požadované kvalitě, budou práce obnoveny, jakmile nastanou příznivé klimatické podmínky a provizorní asfaltový povrch bude proveden vybourán a dojde k položení nové vozovky. S dokončením stavebních prací se tak počítá na jaře 2022,” doplnila mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová.