Kvůli covidově pozitivním pacientům ruší nemocnice v Ostravě standardní péči

Foto/px

OSTRAVA – Standardní lůžka pro hospitalizované pacienty se v Městské nemocnici Ostrava (MNO) mění na tak zvané covidové jednotky. Jedná se o pokoje, kde leží pacienti nemocnice, kterým byla diagnostikována pozitivita na Covid-19. Takových pacientů leží v nemocnici  na Fifejdách aktuálně bezmála stovka. S akutním průběhem onemocnění koronaviru leží v MNOF na JIP 7 pacientů.

„V nemocnici omezujeme péči, jelikož počet hospitalizovaných covid pozitivních pacientů u nás neklesá,“ potvrdila informaci mluvčí nemocnice, Andrea Vojkovská.

Městská nemocnice Ostrava přitom dlouhodobě patří k nejzatíženějším nemocnicím v regionu. Starají se tady o druhý nejvyšší počet pacientů v Moravskoslezském kraji.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pacienti s covid pozitivitou jsou zde hospitalizováni v pěti standardních covidových stanicích, na dvou jednotkách intenzivní péče a jednom postcovidovém oddělení. Další lůžka jsou k dispozici v Léčebně dlouhodobě nemocných.

„Zdravotnický personál je dlouhodobě zatížený péčí o covidové pacienty a jejich počet stále roste. Abychom nemuseli plošně rušit dlouhodobě plánované dovolené, byli jsme nuceni ještě víc utlumit plánovanou a odložitelnou zdravotní péči o pacienty.

„Akutní a onkologická operativa je ale nadále zachována, v provozu máme šest operačních sálů, což je zhruba polovina z těch, které máme v nemocnici k dispozici,“ uvedl ředitel nemocnice, Petr Uhlig.

V tuto chvíli v nemocnici chybí 232 zaměstnanců zdravotnických provozů, v pracovní neschopnosti jich je 128. Přes osmdesát z nich čerpá řádnou dovolenou a 14 chybí z dalších důvodů nepřítomnosti.