Model Janáčkova kulturního centra, ve kterém se měřila akustika, bude vystaven pro veřejnost

Foto: Atelier M1 architekti s.r.o.

BRNO – Model koncertního sálu Janáčkova kulturního centra nedávno posloužil pro měření akustiky, nyní ho čeká druhý život ve VIDA! science centru, kde bude k dispozici občanům k nahlédnutí. Zastupitelé se ještě budou radit o dotaci 240 tisíc na jeho vytvoření.

O částku 242 tisíc korun požádala město organizace Moravian Science Centre Brno, která provozuje VIDA! science centrum. Peníze půjdou na vytvoření expozice o měření akustiky moderních koncertních sálů, jejíž hlavní částí bude již existující model sálu Janáčkova kulturního centra. Model v létě posloužil pro akustická měření, která prováděl tým odborníka Yasuhisy Toyoty ze společnosti Nagata Acoustics. Ta se podílí na návrhu akustických vlastností nejslavnějších koncertních sálů světa. Zajímavostí je, že k takovému měření se v České republice přistoupilo poprvé.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.
Exponát bude umístěn při vstupu do VIDA! science centra a bude přístupný všem návštěvníkům. Po dokončení Janáčkova kulturního centra se přesune tam. „Model v měřítku 1 : 10 bude otevřený z jedné části tak, aby bylo možné nahlédnout do jeho nitra. Doplní ho panely s protokoly a popisem měření, panely s fotografiemi a protokoly s nákresy výsledků. Aby nedošlo k jeho poškození, bude umístěn v ochranném průhledném boxu na podstavci,“ doplnil Tomáš Koláčný, náměstek primátorky.