Podvodnice připravila seniora z Kroměřížska o více jak 60 tisíc korun

Ilustrační foto: pixabay.com

KROMĚŘÍŽSKO – Důvěřivost stála šestasedmdesátiletého muže z Kroměřížska nemalé peníze. Neznámá podvodnice ho přiměla, aby jí sdělil důležité údaje, díky nimž ho připravila celkem o 62 tisíc korun. Případem se nyní zabývá policie.

Neznámá žena seniora kontaktovala na konci listopadu přes telefon a e-mail. Záminkou bylo vyplacení čtvrt milionu korun, které mu měly náležet z investice do kryptoměny. „Po poškozeném nejprve požadovala, aby si navýšil zůstatek na svém běžném bankovním účtu, zvedl limit pro provádění plateb na jeho platební kartě a poté muže přiměla, aby jí umožnil vzdálený přístup k jeho stolnímu počítači a přihlásil se do internetového bankovnictví. Následně žena zadala odchozí transakci ve výši 52 tisíc korun, kterou muž na základě tvrzení, že tato částka bude vrácena zpět, odsouhlasil kódem ze zaslané sms zprávy,“ vylíčila policejní preventistka Barbora Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na začátku prosince senior zjistil, že mu z účtu zmizely další peníze. Tentokrát šlo o 10 tisíc korun. „Při posledním telefonátu pán ženě poskytl svůj občanský průkaz a sdělil bezpečnostní kód ze zadní strany platební karty,“ vysvětlila Balášová.

Podle policie se neznámá žena svým jednáním dopustila podvodu a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Za to jí hrozí až 4 roky vězení.