Přítelkyni mlátil pěstí do hlavy, až skončila v nemocnici

ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Ze dvou trestných činů je podezřelý osmatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který v opilosti surově napadl svou přítelkyni. Zraněná žena musela být hospitalizována v nemocnici. Do společného bydlení se agresor již nesmí vrátit.

O napadení, k němuž došlo na začátku listopadu v rodinném domě v obci u Havlíčkova Brodu, dnes informovala mluvčí policie Jana Kroutilová. Opilec napadl přítelkyni nejdříve slovně. „Vyhrožoval jí ohrožením jejího života a žena z něho měla vážnou obavu. Násilí se stupňovalo, když byl muž pod vlivem alkoholu. Situace vygradovala ve fyzický útok, při kterém ji udeřil opakovaně pěstí do oblasti hlavy,“ uvedla mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Muž vzápětí z domu odešel. Na místo dorazili policisté a uprchlíka zadrželi. „Přivolaná zdravotnická záchranná služba odvezla ženu do nemocnice, kde byla hospitalizována. Podezřelý muž byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu téměř dvě promile alkoholu,“ dodala Jana Kroutilová.

Agresor byl policisty vykázán ze společného obydlí. Je podezřelý z trestného činu nebezpečného vyhrožování a pokusu ublížení na zdraví. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.