Stacionář v Kohoutovicích má novou střechu, stavba skončila o tři měsíce dříve

Ilustrační foto

BRNO – V Brně-Kohoutovicích na Libušině třídě 13 sídlí Sdružení Veleta, které poskytuje zázemí osobám se zdravotním postižením. Na budově byla střecha v nevyhovujícím stavu, z toho důvodu město nechalo provést rekonstrukci v hodnotě téměř 2 miliony korun.

„Střecha už byla v havarijním stavu a zatékalo do ní, takže jsme ji nechali kompletně vyměnit. Práce jsme se snažili maximálně urychlit, tak aby byl provoz stacionáře omezen co nejméně. Z toho důvodu jsme tu nerealizovali zelenou střechu, protože to by vyžadovalo zásah až do nosných prvků a tím pádem omezení na mnohem delší dobu,“ vysvětlil náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva. Díky tomu, že stavební firma zvládla práce provést za dva měsíce místo pěti, klienti a personál se již nemusejí potýkat se stavebním ruchem. Celkové náklady se vyšplhaly na 1,7 milionu korun. Sdružení se stará v Kohoutovicích o osoby se zdravotním (nejčastěji kombinovaným) postižením ve věku od 19 let a budova disponuje 15 lůžky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.