Tři muži, tři nebezpečné pády do hloubky jen za pondělí, jeden člověk nepřežil!

V Kostelci nad Černými lesy. Foto: Policie ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Snad roztržitost, snad nepozornost stály za ošklivými pády, z nichž jeden skončil tragicky. V pondělí 6. prosince v odpoledních hodinách vyjeli středočeští hasiči ke třem téměř totožným událostem. Společným jmenovatelem byl pád osoby do hloubky, ze které ji bylo nutno vytáhnout.

Studna 10m

PRAHA-VÝCHOD– První z trojice událostí se stala po jedné odpoledne v Kostelci nad Černými lesy. Zde došlo k pádu osoby do 10 metrů hluboké studny. Kromě jednotek HZS Český Brod a Říčany byli k události povolání také hasiči-lezci z říčanské stanice, kteří k záchraně použili lezeckou techniku. Za necelých dvacet minut se podařilo osobu ze studny vytáhnout. Přivolaný lékař zdravotnické záchranné služby však už konstatoval exitus.

Šachta 4m

MĚLNÍK – O dvě hodiny později vyjeli mělničtí profesionální hasiči k obdobné události. Při výkopových pracích došlo k pádu osoby do čtyřmetrové šachty v Bezručově ulici v Mělníku. I tady na pomoc přispěchali hasiči-lezci. Ti zraněného vytáhli za pomoci lezecké techniky a transportní vany. Za pomoci kladkostroje a bagru, který se nacházel na místě, hasiči osobu z výkopu vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné službě, která ji transportovala do nemocnice.

Na Mělníku. Foto: Policie ČR

Šachta 7m

KLADNO – V průmyslovém areálu jedné z firem v ulici Milady Horákové, nedaleko hlavního vlakového nádraží spadl v pondělí po půl třetí odpoledne muž do sedmimetrové výtahové šachty. Záchranáři ho společnými silami vytáhli. Jak se vzápětí ukázalo, muž utrpěl vážná mnohočetná poranění a se zajištěnými dýchacími cestami ho vrtulník přepravil do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích. Případem se nyní zabývá policie.

Na Kladně. Foto: Policie ČR