Vánočně nazdobené pokoje Schwarzenbergů uvidíte jen v Třeboni

TŘEBOŇ – Nedovedete si stejně jako Schwarzenbergové představit oslavu společných svátků jinde, než v milované Třeboni? Pak se vydejte na státní zámek, který už voní skořicí, jehličím, chlebem a vánočkami a čeká jen na vás.

Kouzlo let dávno minulých, kdy okna zámku, za nimiž se odehrával příběh jedné rodiny, zářila do ztichlé rybniční krajiny, umocňují vánočně vyzdobené soukromé pokoje Schwarzenbergů. Psal se rok 1895, kdy se rodina rozhodla ty nejkrásnější svátky v roce oslavit právě v malebné jihočeské Třeboni, jíž dali pro tyto dny přednost před Hlubokou, Krumlovem a řadou dalších paláců.  A právě v čase vánočním se před vámi zhmotní úcta Schwarzenbergů ke svým otcům, dědům, předkům, potomkům i lidem v podzámčí. A to nejen ve vyprávěných příbězích, ale i s připomínkou tradic, o něž nebudete při prohlídkách zámku ochuzeni.

Rodinu a krajinu stmelovali Schwarzenbergové tak, jak při dnešním běžném shonu nemáme vůbec možnost postřehnout. Zastavte se na chvíli a nechte na sebe dýchnout kouzlo dávných dob v prostorách provoněného a vyzdobeného Státního zámku v Třeboni, který je pro vás otevřen do 19. prosince vždy od čtvrtka do neděle.