VIDEO: Noční požár autoservisu rozerval tlakové lahve. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – Krátce před půlnocí zasahovali hasiči u požáru autoservisu v ulici Hornoměcholupská v Praze 15. Jednopodlažní budova byla zasažena v plném rozsahu, střecha se nakonec zřítila.

Hasiči zasahovali v dýchací technice a na lokalizaci požáru nasadili pět vodních proudů, včetně jednoho proudu z výškové techniky,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Již při příjezdu první jednotky hasičů bylo zřejmé, že jednopodlažní budova je zasažena plameny v plném rozsahu. V objektu autoservisu se rovněž nacházely tlakové lahve. Některé se vlivem žáru roztrhly.

Plameny zasáhly vnitřní část servisu, včetně zaparkovaných vozidel a celou střechu,“ doplnil mluvčí. Během několika desítek minut dostali hasiči požár pod kontrolu. Ovšem došlo ke zřícení střechy a narušení statiky objektu. S ohledem na počet zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. „Rozsah škod a příčina požáru jsou v šetření hasičských vyšetřovatelů a Policie ČR,“ uzavřel mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.