VIDEO: Ujet se mu nepodařilo, zraněného a v bezvědomí ho museli z vraku vystříhat hasiči

ilustrační foto

BRNO – V sobotu večer po deváté hodině se odehrálo na jihu Brna pronásledování jako z akčního filmu zakončené tvrdým nárazem. Na tísňové lince policie se ozval pozorný svědek, že se u zaparkovaného auta pohybuje silně opilý muž. Hrozilo velké nebezpečí, že do auta nasedne.

Na místo pohotově vyjela nejbližší hlídka, která automobil spatřila ve chvíli, kdy s ním šofér zajel do fronty k místnímu rychlému občerstvení. Jakmile ale za ním policisté zastavili a rozhodli se ho zkontrolovat, prudce dupl na plyn. Přes chodník pak rychle vyrazil pryč na hlavní silnici. Řidič ujížděl hlídce další dva kilometry směrem k dálnici D1, než ho policisté ve služebním speciálu dojeli. Jak popsal policejní mluvčí Petr Vala, mladík se ve výkonnostně slabším vozidle pokusil o poslední zoufalý čin. Ve vysoké rychlosti ze šestiproudé komunikace prudce sjel k místnímu nákupnímu centru. Nebezpečný manévr na kluzké silnici ale malý automobil neustál a stal se neovladatelným. Vyjel mimo silnici, kde po sražení elektrického rozvaděče vyřadil veřejné osvětlení. Ale ani poté se řidič nehodlal jen tak vzdát. Rychle projel celý kruhový objezd, aby se s havarovaným vozem pokusil o poslední marný pokus zmizet. Za pár sekund celé drama ukončila další jízdní chyba. Po najetí na obrubník se totiž starší automobil stal opět neovladatelným, a tentokrát prudce vrazil do lampy. „Po karambolu zůstal uvnitř zaklíněný pětadvacetiletý řidič, kterého v bezvědomí museli z kouřícího vraku nakonec vystříhat až přivolaní hasiči. O něco lépe dopadl jeho o dva roky starší spolujezdec, ten vyvázl jen s lehčím zraněním. Zda šofér skutečně před jízdou požil nějakou návykovou látku, brněnským policistům prozradí až výsledky z nařízených krevních odběrů,“ uvedl Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řízení vozidla pod vlivem alkoholu je stejně nebezpečné jako pod vlivem drog. Takový šofér se stává pro ostatní účastníky silničního provozu velmi nebezpečným, neboť se s mírou užitého alkoholu či drogy neúměrně snižuje schopnost bezpečně ovládat vozidlo. „Odhalování těchto nezodpovědných řidičů stále patří mezi hlavní priority jihomoravských policistů. Alkohol a drogy za volant nepatří,“ připomněl Vala.