Kabelka, notebook, ale i drahé nářadí. Ze zaparkovaných aut zmizely věci za desítky tisíc

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Hned tři případy vykradených osobních vozů, při kterých majitelé přišli o cenné věci, řešili v posledních dnech policisté na Vysočině. V Humpolci zmizela z auta kabelka s doklady a mobilem, v Náměšti si zloděj odnesl notebook a řidič ve Velké Bíteši zase přišel o drahé nářadí. Každému z majitelů tak vznikla škoda ve výši minimálně třicet tisíc korun.

K prvnímu případu došlo v pondělí 6. prosince v Humpolci. Neznámý pachatel se na ulici Na Skalce vloupal do osobního vozu VW Golf. „Zloděj nezjištěným předmětem rozbil okénko u řidiče a poté zevnitř vozidla z podlahy u řidiče odcizil kabelku, ve které byla peněženka s osobními doklady, finanční hotovostí a kreditními kartami. Kromě těchto věcí byl v kabelce také mobilní telefon. Majitelce kabelky vznikla krádeží škoda v celkové výši 30 000 korun,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Druhá krádež se odehrála ve stejný den, ale tentokrát ve Velké Bíteši. Zloděj si na odstavném parkovišti vyhlédl dodávku Ford Tranzit. „Z vozidla zmizel vysavač značky Hilti, tmelová pistole a podlahová bruska. Majiteli vznikla krádeží škoda v celkové výši 37 000 korun,“ uvedla mluvčí.

A do třetice došlo k vykradení osobního vozidla na parkovišti u prodejny potravin na ulici Třebíčská v Náměšti nad Oslavou. Krádež se stala v úterý 7. prosince a vyloupeným vozidlem byla Škoda Rapid. „Ze zadního sedadla zloděj odcizil šedý batoh s notebookem, nabíječkou a dalším příslušenstvím. Majiteli věcí vznikla krádeží škoda v celkové výši přesahující 33 000 korun,“ dodala Dana Čírtková.

Po pachatelích krádeží policisté pátrají. V souvislosti s případy apelují na veřejnost, aby si lidé v zaparkovaných vozidlech nenechávali žádné odložené věci.