Kraj zasype až 25 centimetrů sněhu. Hrozí komplikace v dopravě, varují meteorologové

Ilustrační foto: Shutterstock.com

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové vydali varování kvůli nové sněhové pokrývce, která během zítřka napadne ve východní části republiky. Přibýt by ho mohlo až 25 centimetrů. Očekávat se dají komplikace v dopravě i energetice.

Výstraha začne platit od čtvrteční páté hodiny ráno a potrvá až do páteční třetí ráno. Zatímco v oblasti Vsetínska, Bystřice pod Hostýnem, Rožnova a Valašského Meziříčí napadne 7 až 15 centimetrů sněhu, ve zbytku kraje už bude situace vážnější. Pro západní část regionu vydali meteorologové varování s druhým, tedy vyšším stupněm nebezpečí. „Během dne se bude postupně tvořit nová sněhová pokrývka 8 až 15 centimetrům, v jižní části kraje místy i 15 až 20 centimetrů, v oblasti Bílých Karpat až 25 centimetrů nového sněhu,“ předpovídá Jitka Kučerová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle meteorologů může hrozit kalamitní situace a problémy lze čekat v dopravě, energetice a průmyslu či zásobování. „Doporučuje se omezit cestování autem. V případě nutnosti jízdy sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy. Nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla,“ upozorňují odborníci z ČHMÚ ve vydané výstraze.

Foto: ČHMÚ