Na Žďársku shořel kamion s nábytkem. Škoda je osm milionů

ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – K dopravní nehodě s následným požárem došlo dnes v noci nedaleko Heřmanova na Žďársku. Řidič kamionu sjel do příkopu a při pokusech o vyjetí vznikl požár, který se rozšířil na celou soupravu. Řidič vyvázl bez zranění, na kamionu a převáženém zboží vznikla škoda za více než osm milionů korun.

Nehoda se stala ve středu 8. prosince kolem půl jedné v noci na silnici III/391 na Žďársku. Sedmačtyřicetiletý řidič – cizinec jel ve směru od obce Kadolec na Heřmanov. „Při odbočování vpravo na tříramenné křižovatce se sinicí II/ 391 si neponechal dostatečný boční odstup od pravého okraje komunikace a sjel s návěsem do pravého silničního příkopu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Návěs zůstal po nehodě částečně zaseknutý na betonovém propustku, zatímco tahač stál na silnici. „Řidič se snažil s celou soupravou vyjet zpět na komunikaci, kdy vlivem neustálého dření pravé pneumatiky hnací nápravy došlo k zahoření návěsu a požár se poté rozšířil na celou soupravu. Plameny zachvátily celý návěs, včetně převáženého nákladu nábytku,“ informovala Dana Čírtková.

Ke zranění řidiče naštěstí nedošlo. Zato škoda na tahači, návěsu a převáženém zboží přesáhla 8 030 000 korun. Dechová zkouška řidiče byla negativní. Při požáru došlo navíc ke kontaminaci půdy vyteklou naftou, a tak policisté o nehodě informovali úředníky z odboru životního prostředí. Přesnou příčinu požáru zjišťoval na místě vyšetřovatel krajských hasičů.