Obyvatelé sídliště Láz mají k dispozici nové parkoviště

Zdroj: město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Město v předešlých dnech dokončilo stavbu parkoviště na ulici Vítězná. Pro obyvatele sídliště Láz je připraveno 31 parkovacích míst, z nichž dvě jsou pro osoby s postižením.

Pro nové parkoviště byl také využit prostor podél objektu garáží a byla rozšířena silnice, díky čemuž zde pohodlně projedou vozidla integrovaného záchranného systému. „Zejména na sídlištích majitelé aut často svá vozidla parkují i tam, kde to legislativně není povoleno, a to poté způsobuje komplikace. Například nemohou projet hasiči, záchranná služba nebo kolikrát i špatně zaparkovaná auta ztěžují odvoz odpadu,“ upřesnil místostarosta Jiří Melcher.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Díky redukci napojení vstupních chodníků ze šesti na tři vznikl větší prostor pro zaparkovaná auta. Ta stojí na vegetační dlažbě, která umožňuje zasakování odpadních vod. Došlo také k vybudování spojovacích chodníků mezi bytovými domy, což povede k bezpečnému pohybu obyvatel. Nezapomnělo se ani na nové veřejné osvětlení. Celkové náklady na vybudování parkoviště se vyšplhaly na 4,6 milionu korun.

Parkoviště před stavbou
Parkoviště po stavbě