Poškozené byty na Tržní, Vlhké a Oranžové projdou rekonstrukcí

Ilustrační foto

BRNO – Dva vybydlené byty po bývalých nájemnících na Tržní a Vlhké a jeden na Oranžové, ve kterém je plíseň se dočkají opravy. Již příští rok bude možné do nich nastěhovat nové obyvatele.

Byty na Vlhké 4 a Tržní 2 čeká hygienické vyčistění, vystěhování nábytku a nepořádku, oprava ovládání oken, výměna žaluzií, výměna dveří, oprava omítek, výměna podlahy, oprava osvětlení a dodávka nové kuchyňské linky. Oba byty budou uvedeny do normálního stavu za částku téměř 400 tisíc korun. „U obou domů je vysoutěžená cena nakonec nižší, než se předpokládalo, což zvláště v této době, kdy se ceny ve stavebnictví neustále zvedají, považuji za úspěch. Smlouvy se zhotovitelem už máme podepsané a na práce má dva měsíce. Už v prvních měsících příštího roku tak budou moci být byty opět nabídnuty k pronájmu,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Byt na Oranžové 2 je nutné opravit z důvodu zatečení vody po silném dešti a následném vytvoření plísně. Zde je potřeba vyčistit zdi a stropy, opravit omítky a znovu vymalovat. Dojde zde i k opravě elektroinstalace, přiveze se nová kuchyňská linka a vymění dveře. Rekonstrukce vyjde na téměř 200 tisíc korun a i zde bude hotovo do dvou měsíců.