Při nehodě kamionu s osobním autem u Ševětína se těžce zranili dva lidé

Vážná dopravní nehoda u Ševětína (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – V úterý před desátou hodinou dopolední přijali policisté oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala mezi obcemi Ševětín a Neplachov. Najela zde dodávka do svodidel. Pomoci se rozhodl řidič kamionu, který u automobilu zastavil. Vzápětí došlo k další nehodě, kdy do kamionu narazilo čelně další auto.

Jak uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, řidič dodávky pravděpodobně na kluzké vozovce narazil do svodidel. „U této nehody zastavil nákladní automobil, aby pomohl,” popsala Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vážná dopravní nehoda u Ševětína (zdroj Policie ČR)

Následovala druhá dopravní nehoda. „Řidička vozidla značky Fiat z dosud nezjištěných příčin vjela do protisměru a čelně narazila do zde stojícího nákladního automobilu. Spolu s ní ve vozidle seděla nezletilá osoba,” doplnila policejní mluvčí.

Obě tyto osoby utrpěly zranění a byly převezeny do nemocnice k dalšímu ošetření. Předběžná škoda byla odhadnuta na 400 000 korun. Přesné příčiny a okolnosti nehody zjišťují českobudějovičtí kriminalisté.