Slatinská základka se dočká nových odborných učeben, Brno zažádalo o dotaci

Ilustrační foto

BRNO – Základní škola Přemyslovo náměstí ve Slatině získá nové odborné učebny i výtah. Zastupitelstvo včera schválilo projekt úprav a nyní Rada města Brna žádá o dotaci.

Kromě základní funguje v budově také mateřská škola a školní družina. Škola se stále rozrůstá a její stav již neodpovídá moderním prvkům výuky. Z toho důvodu je v plánu nástavba, ve které vznikne učebna informatiky, dvě jazykové třídy a matematicko-fyzikální učebna. Chybět nebudou ani kabinety pro učitele a sociální zázemí. Opravena bude i stávající učebna chemie. Vše propojí výtah, který bude sloužit hlavně handicapovaným studentům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nové učebny a oprava zázemí by mohly být částečně uhrazeny z evropských fondů. „Při podávání žádosti o dotaci počítáme s náklady na projekt cca 40 milionů korun s tím, že až 70 % by mohlo být získáno pomocí nástroje ITI z evropských fondů pro vzdělávání a celoživotní učení. Brno se bude podílet na projektu spolufinancováním cca 10 miliony korun a třetím partnerem bude městská část Slatina, která by měla poskytnout 3 miliony korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík. S výstavbou by se mohlo začít na jaře příštího roku, hotovo by mělo být v polovině roku 2023.