Sněhová nadílka zkomplikuje dopravu!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Meteorologové vydali výstrahu před silným sněžením, které zasáhne celý kraj ve čtvrtek 9. prosince. Napadnout má 7 až 15 centimetrů. Kdo nemusí na silnici, nevyjíždějte!

„Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování a podobně. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomeňte na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách dodržujte pokyny Horské služby,“ vzkazuje meteorolog Václav Smolka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Výstraha platí od páté hodiny ranní po celý den. Přes naše území bude totiž postupovat jen velmi zvolna k východu brázda nízkého tlaku vzduchu. Ve čtvrtek bude zataženo, od jihozápadu se sněžením, místy i vydatnějším. Nejvyšší teploty se budou pohybovat od -2 do +1 °C, na horách -5 až -1 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr, do 4 m/s. „Místy napadne 10 až 15 cm sněhu, opakuje Smolka.