VIDEO: Řidič s tajemstvím. Sám na sebe upozornil

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Hlídka strážníků, které právě začala služba, si všimla řidiče, který užil znamení o změně směru jízdy, ale dál jel rovně. Zastavili ho a bylo jen otázkou času kdy se zjistí, zda je řidič pod vlivem alkoholu, drog, či má zákaz řízení.

Řidič dal blinkr, že bude odbočovat a pak vesele jel dál rovně,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Tohoto manévru si všimla autohlídka strážníků, kteří právě nastoupili na denní službu a jeli hned za blikajícím vozidlem. Strážníci vozidlo pro jistotu zastavili a řidiče podrobili kontrole, protože jejich zkušenost jim říkala, že něco nebude v pořádku.

Jsou zvyklí, že v těchto případech obvykle hraje roli přítomnost vlivu alkoholu, či drog. Případně řidič nevlastní řidičské oprávnění nebo má vysloven platný zákaz řízení. „Třicetiletý cizinec se opakovaně podrobil zkoušce na alkohol,“ doplnila mluvčí. Výsledky byly vždy pozitivní a měly stoupající tendenci. Nejvyšší naměřená hodnota překročila 1,5 promile.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.